ZIPCAR ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Son Revizyon Tarihi: Aralık 2017

Bu Üyelik Sözleşmesi, bir tarafta Aydınevler Mah. Saygı Cad. No:60 Küçükyalı Maltepe/İstanbul adresinde mukim ve Büyük Mükellefler Vergi Dairesi'nde 649 019 3531 vergi numarası ile kayıtlı bulunan Otokoç Otomotiv Tic. Ve San. A.Ş. (bundan böyle "Zipcar" olarak anılacaktır) ile diğer taraftan, Zipcar'a üye olmak için bizzat sözleşmeyi imzalayan gerçek veya tüzel kişi (bundan böyle Üye olarak anılacaktır) arasında, aşağıdaki şartlar dahilinde iki nüsha olarak tanzim ve imza edilerek bir nüshası Üye'ye verilmiştir.

Bu Sözleşme, Zipcar ile Üye arasında bir araç paylaşım hizmeti üyelik sözleşmesidir. Tüm Üyeler bu sözleşmede belirtilen hüküm ve koşulları kabul etmek ve bu hüküm ve koşullara uymakla yükümlüdür. Üye, İşbu Sözleşme'de yer alan hüküm ve koşulları kabul etmek ve Zipcar hizmetlerini kullanmak suretiyle, İşbu Sözleşme'nin (burada tarif edildiği şekilde zaman zaman değiştirilebilecek) hüküm ve koşullarına uymayı kabul ve taahhüt eder.

İŞBU SÖZLEŞME’NİN TÜM HÜKÜM VE KOŞULLARI ÜYE TARAFINDAN KABUL EDİLİP İMZA ALTINA ALINMADIĞI SÜRECE, ÜYE ZİPCAR'A AİT ARAÇLAR VE/VEYA HİZMETLERDEN YARARLANAMAYACAKTIR.

İşbu Sözleşme'yle ilgili üye bilgi almak istediği ya da herhangi bir bildirimde bulunmak istediği takdirde info@zipcar.com.tr adresine elektronik posta göndererek veya 0850 250 0947 numaralı telefonu arayarak bilgi edinme hakkını kullanacaktır.

Zipcar bu Sözleşme'nin hükümlerini, sözleşmenin ilgili Ekleri de dâhil olmak üzere, zaman zaman değiştirme hakkını saklı tutar. Zipcar, Üyeler'e yapılan değişiklikler ile ilgili olarak bilgi verecek olup, bu bilgi Zipcar'ın www.zipcar.com.tr uzantılı sitesinde her zaman güncel olarak paylaşılacaktır. İşbu sözleşme için farklı bir yürürlük tarihi belirlemediğimiz sürece, bu gibi değişiklikler www.zipcar.com.tr uzantılı sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacak ve bu tür bir bilgi, Üye girişi sayfasından sonra açılan ilk sayfada belirtildiğinde ve erişilebilir durumda olduğunda, Üye'nin Zipcar'daki dosyasında kayıtlı olan adresine elektronik posta yoluyla ulaştırıldığında veya bültenimiz yoluyla gönderildiğinde, bilginin Üye'ye verilmiş olduğu kabul edilecektir. Üye değişikliklerle ilgili bilgi talep ederse bu durumu info@zipcar.com.tr adresine göndereceği e-posta ile Zipcar'a bildirecektir. İstenilen bilgi, Üye'ye talebini gönderdiği e-posta üzerinden e-posta olarak gönderilecektir. İşbu Sözleşme'nin değiştirilen hüküm ve koşullarının bu şekilde yapılan bildirim ile www.zipcar.com.tr uzantılı sitede yayımlandığı tarihten itibaren yürürlüğe gireceği ve üyeyi bağlayacağı, üye tarafından kabul edilir.

İşbu Sözleşme'nin Zipcar araç ve hizmetlerini kullanmanıza ilişkin bazı hükümleri ve kuralları, Zipcar aracını rezerve ettiğiniz ve/veya kullandığınız yetkili ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Örneğin, Zipcar'ın sağladığı sigorta Zipcar aracını kullandığınız ülkeye (veya eğer varsa, bölge ve eyalete göre) göre değişebilir ve bazı farklı veya ilave ücret ve politikalar uygulanabilir. Zipcar araçlarının rezerve edilebildiği tüm yetkili ülkelerde uygulanan Sözleşmeler Zipcar'ın internet sitelerinde mevcuttur. İşbu Sözleşme’nin imzalanması ile ve rezervasyonun yapılması ile, üye bu farklılıkları peşinen kabul ettiğini ve imza sürecinden sonra bu hususlara itiraz etmeyeceğini kabul ve taahhüt eder.

Ekler:
Ek 1: Araç Kullanım Kuralları
Ek 2: İlave Giderler Eki
Ek 3: Üyelik ve Araç Kullanım Ücretleri Eki